• The Matrix Resurrections

  • Don't Look Up

    ★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★½

  • Finch

    ★★★★

  • The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Untold: Breaking Point

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Malignant

  • Untold: Crimes & Penalties

    ★★★★½

  • Vacation Friends

    ★★★

  • Reminiscence

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★½

  • The Florist

    ½

  • Ride the Eagle

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Fear and Loathing in Aspen

    ★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Val

    ★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Untitled Horror Movie

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Party with Me

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ½

  • kid 90

    ★★★½

  • Chaos Walking

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Cryptozoo

    ★★★

  • In the Earth

    ★★★

  • Censor

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★★½

  • The Serpent

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Closed for Storm

    ★½

  • Smiley Face Killers

    ½

  • The Craft: Legacy

    ½

  • Soul

    ★★★★★

  • French Exit

    ★★★★

  • Flashback

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Little Fish

    ★★★½

  • 2067

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★½

  • Shadow in the Cloud

    ★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Rent-A-Pal

    ★★½

  • Wander

    ½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★★