Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
15
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★
Edit this entry  
04
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★★
Edit this entry  
03
Dracula A.D. 1972

Dracula A.D. 1972

1972
×
★★★
Edit this entry  
22
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Heroes Don't Die

Heroes Don't Die

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Silverlake Life: The View from Here

Silverlake Life: The View from Here

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
02
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Edit this entry  
17
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Esta es mi vida

Esta es mi vida

1952
×
★★★★★
Edit this entry  
11
An American Crime

An American Crime

2007
×
★★½
Edit this entry  
01
They Are All Dead

They Are All Dead

2014
×
★★★
Edit this entry  
30
See You Up There

See You Up There

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Dracula A.D. 1972

Dracula A.D. 1972

1972
×
★★★
Edit this entry  
13
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
Edit this entry  
02
The Violet Seller

The Violet Seller

1958
×
★★★½
Edit this entry  
02
El último cuplé

El último cuplé

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Outrage

Outrage

1950
×
★★★½
Edit this entry  
26
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Trouble with You

The Trouble with You

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★
Edit this entry  
01
I Am Curious (Yellow)

I Am Curious (Yellow)

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Mamma Roma

Mamma Roma

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
This Gun for Hire

This Gun for Hire

1942
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Rififi

Rififi

1955
×
Edit this entry  
08
The Innocents

The Innocents

1961
×
Edit this entry  
08
Laura

Laura

1944
×
Edit this entry  
29
Barb Wire

Barb Wire

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Joker

Joker

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★½
Edit this entry  
18
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Beyond the Valley of the Dolls

Beyond the Valley of the Dolls

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cat Ballou

Cat Ballou

1965
×
★★★½
Edit this entry  
12
Purple Rain

Purple Rain

1984
×
Edit this entry  
28
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★
Edit this entry