• I Care a Lot

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • 3 from Hell

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Heroes Don't Die

    ★★★★½

  • The Dirt

    ★★★

  • 7 Reasons to Run Away (from Society)

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Hail Satan?

    ★★★

  • Fyre

  • New Year, New You

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Quién te cantará

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • The Trouble with You

    ★★★

  • Journey to a Mother's Room

    ★★★★

  • Between Two Waters

    ★★★

  • Halloween

    ★★★★★

  • The Nun

    ½

  • Suspiria

  • The Favourite

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Carmen & Lola

    ★★★★

  • Searching for Ingmar Bergman

    ★★½

  • Climax

    ★★★★★

  • The World Is Yours

    ★★★★

  • Petra

    ★★★

  • Birds of Passage

    ★★★

  • La tribu

    ★★

  • Take Your Pills

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Assassination Nation

    ★★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Perfect Strangers

    ★★½

  • Wormwood

    ★★★★

  • Faithfull

    ★★★★

  • Holy Camp!

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ½

  • Unicorn Store

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Abracadabra

    ★★½

  • See You Up There

    ★★★½

  • Brava

    ★★★½

  • The Beguiled

    ★★★★

  • BPM (Beats per Minute)

  • Can't Say Goodbye

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Baby Driver

    ½

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Summer 1993

    ★★★★½

  • Sister of Mine

    ½

  • Get Out

    ★★★★

  • Passengers

    ½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Silence

    ★★

  • Allied

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • The Next Skin

    ★★★½

  • Maniac Tales

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★½

  • Free Fire

    ★★★½