Sort by
  • Kannur Squad

    ★★★★

  • Chittha

    ★★★★

  • Mark Antony

    ★★★★

  • Miss. Shetty Mr. Polishetty

  • Jawan

  • Sapta Sagaradaache Ello – Side A

    ★★★★★

  • Sapta Sagaradaache Ello

    ★★★★★

  • Kushi

  • RDX: Robert Dony Xavier

    ★★★★

  • Bedurulanka 2012

  • Toby

    ★★★★

  • King of Kotha

  • OMG 2

  • Bhola Shankar

  • Jailer

    ★★★★

  • Metaphysical Comfort

  • Rocky Aur Rani Kii Prem Kahaani

  • BRO

  • Hostel Hudugaru Bekagiddare

    ★★★★½

  • Maaveeran

    ★★★★

  • Baby

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • Maamannan

  • Samajavaragamana

    ★★★★

  • Adipurush

  • Maalai Nera Malipoo

  • Por Thozhil

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Modern Love Chennai

    ★★★★½

  • 2018

  • Ponniyin Selvan: Part II

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

  • Yaathisai

    ★★★★

  • Virupaksha

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • I Miss You

  • Viduthalai: Part I

  • Dasara

  • Phalana Abbayi Phalana Ammayi

  • Evil Dead Rise

  • Balagam

  • Vaathi

  • Michael

  • Knock at the Cabin

  • Pathaan

  • Past Lives

    ★★★★★

  • Waltair Veerayya

  • Veera Simha Reddy

  • Thunivu

  • Varisu

  • Dhamaka

  • Nanpakal Nerathu Mayakkam

    ★★★★½

  • Allari Paalu

  • Avatar: The Way of Water

  • HIT: The 2nd Case

  • Gold

  • Masooda

    ★★★★½

  • Monica, O My Darling

    ★★★★

  • Love Today

  • Talk to Me

  • Gandhada Gudi

  • Prince

  • Sardar

  • GodFather

  • Uuuggghhh

  • Ponniyin Selvan: Part I

    ★★★★½

  • Kantara

    ★★★★

  • Vendhu Thanindhathu Kaadu

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Tora's Husband

  • Kanam