Sort by

Frandi Peralta has logged 50 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Barbie Mariposa

Barbie Mariposa

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Barbie Mariposa & the Fairy Princess

Barbie Mariposa & the Fairy Princess

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Barbie Fairytopia: Mermaidia

Barbie Fairytopia: Mermaidia

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Barbie in A Mermaid Tale

Barbie in A Mermaid Tale

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Barbie and the Magic of Pegasus

Barbie and the Magic of Pegasus

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Barbie: Fairytopia

Barbie: Fairytopia

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Barbie as the Island Princess

Barbie as the Island Princess

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Barbie as Rapunzel

Barbie as Rapunzel

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barbie of Swan Lake

Barbie of Swan Lake

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barbie and the Diamond Castle

Barbie and the Diamond Castle

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Barbie Diaries

The Barbie Diaries

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Barbie: The Princess & The Popstar

Barbie: The Princess & The Popstar

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Barbie and the Three Musketeers

Barbie and the Three Musketeers

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Barbie in The 12 Dancing Princesses

Barbie in The 12 Dancing Princesses

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Barbie in the Nutcracker

Barbie in the Nutcracker

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Liberal Arts

Liberal Arts

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Transformers

Transformers

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shirley

Shirley

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Me, Myself & Irene

Me, Myself & Irene

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry