• Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: The Secret War

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: Fish Night

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: Suits

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★

  • Maniac

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★★

  • Tomb Raider

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Bird Revelation

  • Dave Chappelle: Equanimity

  • Bright

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • 2048: Nowhere to Run

  • 2036: Nexus Dawn

  • Death Note

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

  • Dave Chappelle: The Age of Spin

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Team Thor: Part 2

  • Wind River

    ★★★★★

  • Sherlock: The Final Problem

  • Assassin's Creed

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Black Mirror: Hated in the Nation

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

  • Black Mirror: San Junipero

  • The Founder

    ★★★½