Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Edit this entry  
01
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Edit this entry  
26
Munich

Munich

2005
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★½
Edit this entry  
23
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★½
Edit this entry  
19
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
04
George Carlin's American Dream

George Carlin's American Dream

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★½
Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

2022
×
★½
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Mason's Rats

Love, Death & Robots: Mason's Rats

2022
×
★★½
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Swarm

Love, Death & Robots: Swarm

2022
×
★½
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Kill Team Kill

Love, Death & Robots: Kill Team Kill

2022
×
★★
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Bad Travelling

Bad Travelling

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Edit this entry  
21
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
Queen

Queen

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★★
Edit this entry  
12
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Annette

Annette

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★½
Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry