Sort by

martín has logged 405 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Call

The Call

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Holidate

Holidate

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★½
Edit this entry  
27
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Edit this entry  
27
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Safety

Safety

2020
×
★★
Edit this entry  
21
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
Edit this entry  
20
Time of Day

Time of Day

2018
×
Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Education

Education

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Out

Out

2020
×
Edit this entry  
19
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
The Stand In

The Stand In

2020
×
★½
Edit this entry  
14
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Canvas

Canvas

2020
×
Edit this entry  
12
Young Hunter

Young Hunter

2020
×
★★
Edit this entry  
12
Be Careful What You Wish For

Be Careful What You Wish For

2020
×
½
Edit this entry  
12
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
★★
Edit this entry  
11
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
Songbird

Songbird

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★½
Edit this entry