• Bidoof's Big Stand

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Old

    ★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Four Roads

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Nobody

    ★★★½

  • Next Door

    ★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Death to 2020

  • Midnight Ronin

  • Burrow

  • Long Toast

  • Goodbye Robin!

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • La mémoire du Médaillon d'OR

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Sundown

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • Mum's Sweater

  • Canvas

  • Cadaver

    ★★½

  • Dorian Gray: A Portrait of Oscar Wilde

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★

  • Umbrella

  • Colza

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Des

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Windup

  • If Anything Happens I Love You

  • Bambirak

  • A Secret Love

  • The Hunt

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • The Cloud in Her Room

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Disclosure

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Model Citizen

  • Dolittle

    ★★½

  • Cats