Sort by

MrSneakyMan has logged 46 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Alien Seed

Alien Seed

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Safe

Safe

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Ator, the Fighting Eagle

Ator, the Fighting Eagle

1982
×
Edit this entry  
27
Killer Fish

Killer Fish

1979
×
★★½
Edit this entry  
27
The Day Time Ended

The Day Time Ended

1980
×
★½
Edit this entry  
27
Lords of the Deep

Lords of the Deep

1989
×
★★
Edit this entry  
27
Atlantic Rim

Atlantic Rim

2013
×
½
Edit this entry  
27
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
½
Edit this entry  
27
Future World

Future World

2018
×
Edit this entry  
26
The Unholy Rollers

The Unholy Rollers

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Sole Survivor

Sole Survivor

1984
×
★★★★
Edit this entry  
26
GetEven

GetEven

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bad Timing

Bad Timing

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Homecoming

Homecoming

2005
×
★½
Edit this entry  
24
Chocolate

Chocolate

2005
×
Edit this entry  
24
Jenifer

Jenifer

2005
×
★★
Edit this entry  
23
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
½
Edit this entry  
22
Weekend at Bernie's

Weekend at Bernie's

1989
×
★★★½
Edit this entry  
22
High Spirits

High Spirits

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Bag Boy Lover Boy

Bag Boy Lover Boy

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
Dead Calm

Dead Calm

1989
×
★★★½
Edit this entry  
21
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
The Houses October Built

The Houses October Built

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Action Jackson

Action Jackson

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Draughtsman's Contract

The Draughtsman's Contract

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hard Rock Zombies

Hard Rock Zombies

1985
×
★★★½
Edit this entry  
15
Disconnected

Disconnected

1984
×
★★★½
Edit this entry  
15
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★
Edit this entry  
15
Elves

Elves

1989
×
★½
Edit this entry  
12
Kill That Bitch

Kill That Bitch

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Theta Girl

The Theta Girl

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Izzy Gets the F*ck Across Town

Izzy Gets the F*ck Across Town

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
The Beast Within

The Beast Within

1982
×
★★★
Edit this entry  
08
Peelers

Peelers

2016
×
★★
Edit this entry  
08
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Filmworker

Filmworker

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Freeway II: Confessions of a Trickbaby

Freeway II: Confessions of a Trickbaby

1999
×
★★★½
Edit this entry  
05
Night of the Zombies

Night of the Zombies

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Monster Dog

Monster Dog

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wah-Wah

Wah-Wah

2005
×
★★½
Edit this entry  
04
Dr. Alien

Dr. Alien

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lucifer's Women

Lucifer's Women

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★★
Edit this entry