Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Blood Fest

Blood Fest

2018
×
Edit this entry  
11
Bad Ben

Bad Ben

2016
×
★★½
Edit this entry  
06
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Steelmanville Road

Steelmanville Road

2017
×
★½
Edit this entry  
04
Masked Avenger Versus Ultra-Villain in the Lair of the Naked Bikini

Masked Avenger Versus Ultra-Villain in the Lair of the Naked Bikini

2000
×
★★½
Edit this entry  
04
Ride the Eagle

Ride the Eagle

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Unmasking Jihadi John: Anatomy of a Terrorist

Unmasking Jihadi John: Anatomy of a Terrorist

2019
×
★★
Edit this entry  
04
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Judy

Judy

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Undertaker: The Last Ride

Undertaker: The Last Ride

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Target Shoots First

The Target Shoots First

2000
×
★★★½
Edit this entry  
26
Street Smart

Street Smart

1987
×
★★★½
Edit this entry  
23
Bowfinger

Bowfinger

1999
×
★★★★
Edit this entry  
21
Wanda Nevada

Wanda Nevada

1979
×
Edit this entry  
18
'Gator Bait

'Gator Bait

1974
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ice Cream Man

Ice Cream Man

1995
×
★★
Edit this entry  
17
Nine Inch Nails: Woodstock 94

Nine Inch Nails: Woodstock 94

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Wrong Is Right

Wrong Is Right

1982
×
★★★
Edit this entry  
15
Righting Wrongs

Righting Wrongs

1986
×
★★★
Edit this entry  
14
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
All Night Long

All Night Long

1962
×
★★★
Edit this entry  
14
Rock 'n' Roll High School

Rock 'n' Roll High School

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Seventh Curse

The Seventh Curse

1986
×
★★★
Edit this entry  
13
Basic

Basic

2003
×
★★★½
Edit this entry  
12
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★
Edit this entry  
11
A Glitch in the Matrix

A Glitch in the Matrix

2021
×
★½
Edit this entry  
09
Streetwise

Streetwise

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Things to Come

Things to Come

1976
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Black Room

The Black Room

1982
×
★★★½
Edit this entry  
26
Retribution

Retribution

1987
×
★★★
Edit this entry  
15
Faces of Death

Faces of Death

1978
×
★★½
Edit this entry  
04
Gorp

Gorp

1980
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Face Face

Face Face

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★
Edit this entry  
20
Plank Face

Plank Face

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Jug Face

Jug Face

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shoah

Shoah

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Ashley

Ashley

2013
×
★½
Edit this entry  
15
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Happy Birthday, Gemini

Happy Birthday, Gemini

1980
×
★★★
Edit this entry  
15
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Butcher, Baker, Nightmare Maker

Butcher, Baker, Nightmare Maker

1981
×
★★★½
Edit this entry  
14
Fast-Walking

Fast-Walking

1982
×
★★★★½
Edit this entry