• Bright Star

    ★★★½

  • Stray Dogs

    ★★★★

  • Approaching the Elephant

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Fear and Desire

    ★★★½

  • Killer's Kiss

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★

  • Drag Me to Hell

    ★★★★

  • The Siege of Jadotville

    ★★★½

  • Mogul Mowgli

    ★★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • Fat Man and Little Boy

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Night Hunter

  • Poetry

    ★★★★

  • Blancanieves

    ★★★½