Sort by

MrScreamer has logged 95 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Macabre

Macabre

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Last Exorcism

The Last Exorcism

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Martyrs

Martyrs

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Flesh, TX

Flesh, TX

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Teeth

Teeth

2007
×
Read the review Edit this entry  
21
Hagazussa

Hagazussa

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Society

Society

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Slaughter High

Slaughter High

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Absentia

Absentia

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Strangeland

Strangeland

1998
×
Read the review Edit this entry  
10
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bit

Bit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Box

Black Box

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Scanners

Scanners

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Session 9

Session 9

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hatchet III

Hatchet III

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Return of the Texas Chainsaw Massacre

The Return of the Texas Chainsaw Massacre

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry