• Scream 6

    ★★★★★

  • X

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★½

  • Slumber Party Massacre

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Resident Evil: Infinite Darkness

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • The Fallout

    ★★★★

  • Wrong Turn

    ★★★

  • The Call

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Black Box

    ★★½

  • Spontaneous

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • Host

    ★★★★

  • Peninsula

    ★★★½

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • My Nightmare Landlord

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Brahms: The Boy II

  • Fantasy Island

  • Possessor

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • His House

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • The Grudge

  • Black Christmas

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Spiral

    ★½

  • Haunt

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Child's Play

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Deadcon

  • Bit

    ★★★★

  • Brightburn

    ★½

  • The Intruder

    ★★

  • Critters Attack!

    ★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • The Curse of La Llorona

    ★½

  • Us

    ★★★★

  • I See You

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★½

  • Polaroid

    ★★½

  • Escape Room

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Look Away

    ★★★

  • You Might Be the Killer

    ★★★½