MRS_BAM_MARGERA has logged 99 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
Read the review Edit this entry  
27
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
Edit this entry  
27
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
Edit this entry  
26
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
Edit this entry  
24
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
Edit this entry  
22
Howards End

Howards End

1992
×
Edit this entry  
21
The Game

The Game

1997
×
Read the review Edit this entry  
20
Chocolat

Chocolat

2000
×
Read the review Edit this entry  
19
Crossing Delancey

Crossing Delancey

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A California Christmas: City Lights

A California Christmas: City Lights

2021
×
Edit this entry  
11
Love Hard

Love Hard

2021
×
Edit this entry  
11
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
Edit this entry  
11
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eat Drink Man Woman

Eat Drink Man Woman

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Matrix

The Matrix

1999
×
Edit this entry  
28
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time in China II

Once Upon a Time in China II

1992
×
Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Once Upon a Time in China

Once Upon a Time in China

1991
×
★★★★
Edit this entry  
20
Three Times

Three Times

2005
×
Edit this entry  
17
The Secret Diaries of Miss Anne Lister

The Secret Diaries of Miss Anne Lister

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shallow Hal

Shallow Hal

2001
×
Read the review Edit this entry  
14
Dil Se..

Dil Se..

1998
×
Edit this entry  
13
Aloha

Aloha

2015
×
Read the review Edit this entry  
08
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Chess of the Wind

Chess of the Wind

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Edit this entry  
24
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
An Autumn's Tale

An Autumn's Tale

1987
×
Read the review Edit this entry  
18
The Mask

The Mask

1994
×
Read the review Edit this entry  
18
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
Edit this entry  
16
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
Read the review Edit this entry  
16
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
Edit this entry  
13
Factory Complex

Factory Complex

2015
×
Edit this entry  
11
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
Edit this entry  
08
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Ricki and the Flash

Ricki and the Flash

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Starman

Starman

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
17
Closer

Closer

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry