Sort by

Robby Bissell has logged 165 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Read prior review Edit this entry  
14
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Antlers

Antlers

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
Read the review Edit this entry  
24
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Protégé

The Protégé

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Badlands

Badlands

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
Read the review Edit this entry