Sort by

Chris has logged 62 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Downsizing

Downsizing

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Ballad of Lefty Brown

The Ballad of Lefty Brown

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★½
Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sweet Virginia

Sweet Virginia

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ravenous

Ravenous

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Geostorm

Geostorm

2017
×
Edit this entry  
13
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Cargo

Cargo

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Woodshock

Woodshock

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
15
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Assassin

American Assassin

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Outlaws

Outlaws

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bushwick

Bushwick

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Menashe

Menashe

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Romans

Romans

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mom

Mom

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Resident Evil: Vendetta

Resident Evil: Vendetta

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Mummy

The Mummy

2017
×
Edit this entry  
10
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Exception

The Exception

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Baywatch

Baywatch

2017
×
½
Edit this entry  
22
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★½
Edit this entry  
20
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Wall

The Wall

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lovers

The Lovers

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry