Sort by

Rafael "Parker!!" has logged 123 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Curtains

Curtains

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Burning

The Burning

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Unholy

The Unholy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Plumber

The Plumber

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
First They Killed My Father

First They Killed My Father

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sarah's Key

Sarah's Key

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Redacted

Redacted

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Magical Girl

Magical Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Visitors

The Visitors

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jolt

Jolt

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Crazed Fruit

Crazed Fruit

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
After Earth

After Earth

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Warcraft

Warcraft

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Happening

The Happening

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Road

The Road

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Last Days

The Last Days

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
Read the review Edit this entry  
21
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Awake

Awake

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Village

The Village

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Signs

Signs

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Negotiator

The Negotiator

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry