Sort by

Rafael "Parker!!" has logged 116 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Flatliners

Flatliners

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Three… Extremes

Three… Extremes

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Raven

The Raven

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
F9

F9

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kill Your Friends

Kill Your Friends

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Seven Worlds

The Seven Worlds

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Child of Peach

Child of Peach

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Journey

The Journey

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Haywire

Haywire

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Johnny Corncob

Johnny Corncob

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fresh Prince of Bel-Air Reunion

The Fresh Prince of Bel-Air Reunion

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Alien: Covenant - Prologue: The Crossing

Alien: Covenant - Prologue: The Crossing

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kiss of Death

Kiss of Death

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Equilibrium

Equilibrium

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Machuca

Machuca

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Blob

The Blob

1958
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Wolfman

The Wolfman

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Robin Hood

Robin Hood

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Golgo 13: The Professional

Golgo 13: The Professional

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Body of Lies

Body of Lies

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Our Kind of Traitor

Our Kind of Traitor

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A White, White Day

A White, White Day

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Albert Nobbs

Albert Nobbs

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Good Year

A Good Year

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
TINA

TINA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry