Sort by

Rafael "Parker!!" has logged 1,436 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lord of the Rings

The Lord of the Rings

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Hobbit

The Hobbit

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Rasmus: Live Letters

The Rasmus: Live Letters

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Executive Decision

Executive Decision

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
DC Showcase: Sgt. Rock

DC Showcase: Sgt. Rock

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Going Places

Going Places

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The River

The River

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Timecop

Timecop

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
No Reservations

No Reservations

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Aurora

Aurora

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Born American

Born American

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Milk

Milk

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Last Days

Last Days

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Happiest Day in the Life of Olli Mäki

The Happiest Day in the Life of Olli Mäki

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Other Side of Hope

The Other Side of Hope

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tove

Tove

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dirty Ho

Dirty Ho

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A California Christmas: City Lights

A California Christmas: City Lights

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Reader

The Reader

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Charly

Charly

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bluesia Pieksämäen asemalla

Bluesia Pieksämäen asemalla

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Grump

The Grump

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Batman & Mr. Freeze: SubZero

Batman & Mr. Freeze: SubZero

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Tavern Man

Tavern Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tom of Finland

Tom of Finland

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Climb

The Climb

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Circumstantial Pleasures

Circumstantial Pleasures

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
To Each His Own Cinema

To Each His Own Cinema

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Midwife

The Midwife

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Along the Coast

Along the Coast

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lights in the Dusk

Lights in the Dusk

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Milka: A Film About Taboos

Milka: A Film About Taboos

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Sinister Sect: Colonia Dignidad

A Sinister Sect: Colonia Dignidad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Visions of Europe

Visions of Europe

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Faithless

Faithless

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry