Sort by

Rafael "Parker!!" has logged 484 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Queen

The Queen

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills

Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Marriage of Maria Braun

The Marriage of Maria Braun

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dog Star Man

Dog Star Man

1965
×
Read the review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
2 or 3 Things I Know About Her

2 or 3 Things I Know About Her

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cría cuervos…

Cría cuervos…

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Monkey Shines

Monkey Shines

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Maniac

Maniac

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Long Time Dead

Long Time Dead

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Flesh and Bone

Flesh and Bone

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Beguiled

The Beguiled

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gods and Monsters

Gods and Monsters

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Babette's Feast

Babette's Feast

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Das Boot

Das Boot

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Anna

Anna

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Come Drink with Me

Come Drink with Me

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Sword of Doom

The Sword of Doom

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Three Kings

Three Kings

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Mermaid

The Mermaid

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bob le Flambeur

Bob le Flambeur

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry