• Forky Asks a Question: What Is Reading?

  • Loop

  • My Spy

  • Underwater

    ★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Cheese?

  • Forky Asks a Question: What Is a Pet?

  • Forky Asks a Question: What Is a Leader?

  • Togo

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Forky Asks a Question: What Is a Computer?

  • Wind

  • Steven Universe Future

    ★★

  • Forky Asks a Question: What Is Love?

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • One Day at Disney

    ★½

  • Snowbrawl

  • Forky Asks a Question: What Is Time?

  • Helluva Boss

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Art?

  • Forky Asks a Question: What Is a Friend?

  • Charlie's Angels

  • The Imagineering Story

    ★★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

  • Marvel Studios: Expanding the Universe

  • Noelle

    ★★

  • Lady and the Tramp

    ★½

  • Primal

    ½

  • Pets United

    ½

  • Playing with Fire

    ½

  • Last Christmas

    ★★

  • Let It Snow

    ★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Midway

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • A Heist with Markiplier

  • Hazbin Hotel

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Addams Family

    ½

  • Gemini Man

    ★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★½

  • Peter's To-Do List

  • Battle at Big Rock

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Synchronic

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Abominable

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • asdfmovie12

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Float

  • Hair Love

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★½

  • Descendants 3

    ★½

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • SpongeBob's Big Birthday Blowout

  • The Lion King

    ½

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Men in Black: International