Isaac has logged 302 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ava

Ava

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Missing Pizza

The Missing Pizza

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
Read the review Edit this entry  
25
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Burrow

Burrow

2020
×
Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Canvas

Canvas

2020
×
Edit this entry  
17
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Songbird

Songbird

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Godmothered

Godmothered

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Clouds

Clouds

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Beauty

Black Beauty

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Golden Compass

The Golden Compass

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scared Shrekless

Scared Shrekless

2010
×
Read the review Edit this entry  
28
Coffee & Kareem

Coffee & Kareem

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry