Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Zapped

Zapped

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Ain't Them Bodies Saints

Ain't Them Bodies Saints

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Trollhunters: Rise of the Titans

Trollhunters: Rise of the Titans

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Glass

Glass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Visit

The Visit

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
After Earth

After Earth

2013
×
Edit this entry  
18
The Happening

The Happening

2008
×
Read the review Edit this entry  
18
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
★½
Edit this entry  
17
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Cool Cat Saves the Kids

Cool Cat Saves the Kids

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Edit this entry  
15
The Village

The Village

2004
×
★★½
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Signs

Signs

2002
×
★★★
Edit this entry  
10
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★½
Edit this entry  
10
Steven Universe Future

Steven Universe Future

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
The First Purge

The First Purge

2018
×
★½
Edit this entry  
29
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★
Edit this entry  
27
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★½
Edit this entry  
27
F9

F9

2021
×
★½
Edit this entry  
26
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Edit this entry