• Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Loki

  • In The Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • 22 vs. Earth

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Yes Day

    ★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Moxie

    ★★

  • Cherry

    ★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Tom & Jerry

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Blazing World

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Wish Dragon

    ★★

  • Outside the Wire

    ★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Music

    ½

  • The Dig

    ★★★½

  • Locked Down

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • Burrow

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Songbird

    ½

  • Godmothered

    ★½

  • The Prom

    ★★

  • Black Beauty

    ★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★½

  • Canvas

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Once Upon a Snowman

  • Over the Moon

    ★★½

  • A Babysitter's Guide to Monster Hunting

  • Soul

    ★★★★½

  • French Exit

    ★★★

  • Clouds

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Secret Society of Second Born Royals

    ½

  • Enola Holmes

    ★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★