Sort by

Zach has logged 28 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Amityville: The Evil Escapes

Amityville: The Evil Escapes

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Edit this entry  
26
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★½
Edit this entry  
23
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Edit this entry  
02
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry