Sort by

Aaron has logged 267 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Passion of the Christ

The Passion of the Christ

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★½
Edit this entry  
19
Journey's End

Journey's End

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Bait

Bait

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Mindhunters

Mindhunters

2004
×
★★½
Edit this entry  
18
Wait Until Dark

Wait Until Dark

1967
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Edit this entry  
13
A Walk Among the Tombstones

A Walk Among the Tombstones

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
Pottersville

Pottersville

2017
×
Edit this entry  
13
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Edit this entry  
12
Winchester

Winchester

2018
×
★★
Edit this entry  
12
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Samson

Samson

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★
Edit this entry  
08
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Perrier's Bounty

Perrier's Bounty

2009
×
★★½
Edit this entry  
06
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★
Edit this entry  
05
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
Edit this entry  
04
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Halloween II

Halloween II

2009
×
Read the review Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Bone Collector

The Bone Collector

1999
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Sound

The Sound

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Doctor Who: The Runaway Bride

Doctor Who: The Runaway Bride

2006
×
★★★½
Edit this entry  
20
Doctor Who: The Christmas Invasion

Doctor Who: The Christmas Invasion

2006
×
★★★½
Edit this entry  
19
Rumble

Rumble

2016
×
★½
Edit this entry  
19
Monster House

Monster House

2006
×
★★★
Edit this entry  
14
Nim's Island

Nim's Island

2008
×
★★★
Edit this entry  
14
Adult Life Skills

Adult Life Skills

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
Arjun: The Warrior Prince

Arjun: The Warrior Prince

2012
×
Edit this entry  
10
Welcome Home Roscoe Jenkins

Welcome Home Roscoe Jenkins

2008
×
★★
Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Edit this entry  
30
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Edit this entry  
27
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Edit this entry  
27
Misery

Misery

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★½
Edit this entry  
26
Super Monsters Save Halloween

Super Monsters Save Halloween

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★
Read the review Edit this entry