Sort by

MrMath1 has logged 20 entries for films during March 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Underground

Underground

1995
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Second Mother

The Second Mother

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Winter Sleep

Winter Sleep

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Quiet Man

The Quiet Man

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rocco and His Brothers

Rocco and His Brothers

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Nights of Cabiria

Nights of Cabiria

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Father of the Bride

Father of the Bride

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Grease

Grease

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Batman

The Batman

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Firecreek

Firecreek

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time in Anatolia

Once Upon a Time in Anatolia

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry