Sort by
  • Dune: Part Two

    ★★★★½

  • That Groovy Rotten Smell

  • The Boys in the Boat

    ★★★

  • Wonka

  • Wish

    ★★½

  • Godzilla Minus One

    ★★★★

  • Migration

    ★½

  • Taylor Swift: The Eras Tour

    ★★★★

  • The Creator

    ★★

  • American Fiction

    ★★★★

  • My Big Fat Greek Wedding 3

    ★★★

  • Maestro

    ★★★★

  • The Holdovers

    ★★★★½

  • The Boy and the Heron

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★½

  • Barbie

    ★½

  • Carl's Date

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★

  • Elemental

    ★★

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • The Zone of Interest

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Plane

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Violent Night

  • Disenchanted

  • Strange World

  • Zen - Grogu and Dust Bunnies

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★½

  • She Said

    ★★★½

  • Black Adam

    ★★

  • The Arbors

  • All Quiet on the Western Front

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★½

  • See How They Run

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★½

  • Women Talking

  • TÁR

    ★★★★½

  • LEGO Star Wars Summer Vacation

    ★★

  • Thirteen Lives

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Lightyear

  • What Is a Woman?

  • Elvis

    ★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • RRR

    ★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid: Freshman Year

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • Turning Red

  • The Batman

    ★★

  • Uncharted

    ★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★½

  • Monica and Friends: Lessons

    ★★★½

  • American Underdog

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★