• Benning's Dream

    ★★★

  • I, John Wayne

    ★★★½

  • ViihTube: Amiga do Inimigo

    ½

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★

  • Babenco: Tell Me When I Die

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Heroic Losers

    ★★★½

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Toy Story 4

  • Dark Phoenix

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Aladdin

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Yesterday

    ½

  • Avengers: Endgame

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Hellboy

    ★★½

  • Shazam!

  • The Highwaymen

    ★★★

  • Us

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Alita: Battle Angel

  • The Farewell

    ★★★★

  • The Edge of Democracy

  • Glass

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • The Mule

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

  • Creed II

    ★★★

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

  • Stan & Ollie

  • The Vanishing

    ★★★

  • O Paciente - O Caso Tancredo Neves

    ★½

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★½

  • A Star Is Born

  • Skyscraper

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • BlacKkKlansman

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Death Wish

  • Isle of Dogs

  • Black Panther

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★