Mister has logged 12 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
JFK

JFK

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Chocolat

Chocolat

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cyrano de Bergerac

Cyrano de Bergerac

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dances with Wolves

Dances with Wolves

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
La Cérémonie

La Cérémonie

1995
×
★★★★
Edit this entry  
08
Frankie

Frankie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Story of Women

Story of Women

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry