Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paper Lives

Paper Lives

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Domino Principle

The Domino Principle

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Hercules

Hercules

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Promotion

The Promotion

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Campaign

The Campaign

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Snitch

Snitch

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
8MM

8MM

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cool Runnings

Cool Runnings

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Boomerang

Boomerang

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Rundown

The Rundown

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hitch

Hitch

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rush Hour 3

Rush Hour 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Permanent Midnight

Permanent Midnight

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Domestic Disturbance

Domestic Disturbance

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Post

The Post

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Extraction

Extraction

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
21 & Over

21 & Over

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Accepted

Accepted

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Uncorked

Uncorked

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry