Sort by

Mark has logged 14 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Death Note

Death Note

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Forbidden Planet

Forbidden Planet

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Whistle Down the Wind

Whistle Down the Wind

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Mummy

The Mummy

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★½
Read the review Edit this entry