Sort by

Mark has logged 243 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
★½
Edit this entry  
29
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Blackout Experiments

The Blackout Experiments

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Trolls

Trolls

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Barry

Barry

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Frank & Lola

Frank & Lola

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Loving

Loving

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tower

Tower

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sully

Sully

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Evolution

Evolution

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ordinary World

Ordinary World

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Christine

Christine

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Chevalier

Chevalier

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Masterminds

Masterminds

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Snowden

Snowden

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Indignation

Indignation

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Elvis & Nixon

Elvis & Nixon

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Tallulah

Tallulah

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Kicks

Kicks

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Monster

The Monster

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The BFG

The BFG

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry