• Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • Antlers

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Thunder Force

    ★★½

  • The Call

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Don't Listen

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Good Liar

    ★★★★½

  • Eli

    ★★★½

  • Fractured

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Tall Girl

    ★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Silence

    ★★★½

  • Mercy Black

    ★★½

  • Girl on the Third Floor

    ★½

  • Sweetheart

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • I Am Mother

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Thriller

    ★½

  • Hold the Dark

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★

  • The Golem

    ★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★★½

  • The Meg

  • Extinction

    ★★★★

  • 14 Cameras

    ★★★

  • The First Purge

  • Tau

    ★★★★

  • Malicious

  • Await Further Instructions

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Fahrenheit 451

    ★★★★½

  • Delirium

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Bao

  • St. Agatha

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★★★

  • At First Light

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • A Wrinkle in Time

    ★★★

  • I Can Only Imagine

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • The Open House

    ★★★★

  • Bright

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Wonder

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Dismissed

  • Happy Death Day

  • Cargo

    ★★★★