Sort by

Chance has logged 112 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Code Name: Dynastud

Code Name: Dynastud

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cam

Cam

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Milk Money

Milk Money

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Case 39

Case 39

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Olive, The Other Reindeer

Olive, The Other Reindeer

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Strike!

Strike!

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fall

The Fall

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Norman... Is That You?

Norman... Is That You?

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
C.H.U.D.

C.H.U.D.

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ramekin

Ramekin

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Serenity

Serenity

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Luce

Luce

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry