• The 355

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Squid Game

    ½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Seance

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • Sesame Street: 50 Years Of Sunny Days

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★★½

  • Thunder Force

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★★

  • The Palindromists

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★

  • Flora & Ulysses

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • A Recipe for Seduction

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Run

    ★★★

  • Joe Bell

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Tenet

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

  • Host

    ★★★½

  • Hamilton

    ½

  • The High Note

    ★★★★

  • The Lovebirds

  • Capone

    ★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★

  • Trolls World Tour

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • The Rhythm Section

    ★½

  • Palm Springs

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Jasper Mall

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★