• Bad Trip

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • WandaVision

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Dil Bechara

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Hamilton

  • Scoob!

  • Extraction

    ★½

  • Making Unorthodox

  • Unorthodox

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Superman: Red Son

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • The Painter and the Thief

    ★★★½

  • The Mole Agent

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Black and Blue

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • Wonder Woman: Bloodlines

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Unbelievable

    ★★★½

  • Collective

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Mission Mangal

  • Hair Love

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Kesari

    ★★

  • Zero

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • 2.0

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Debi

    ★★

  • Kishore Kumar Junior

  • The Haunting of Hill House

    ★★½

  • Andhadhun

    ★★★½

  • Vox Lux

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Karwaan

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • For the Hungry Boy

    ★★½

  • Dolphin Reef

    ★★★

  • Wild Wild Country

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★½

  • Ready Player One

    ★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★