• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Morbius

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • He's All That

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Lamb

    ★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Cherry

    ★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Monster Hunter

    ★★★

  • The Prom

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Mainstream

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Host

    ★★½

  • Summer of 85

    ★★★½

  • Artemis Fowl

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★

  • Scoob!

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★½

  • Siberia

    ★★★

  • Fantasy Island

    ★★★

  • The Father

    ★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½