• Ashes to Idols

    ★★★★½

  • Next Door Neighbor

    ★★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • Puparia

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • Beginning

    ★★★★★

  • Genus Pan

    ★★★★

  • Hopper/Welles

    ★★★★½

  • Live Your Strength

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • The Disciple

    ★★★★★

  • ஆடி / Mirror

    ★★★★

  • Wittgenstein Plays Chess with Marcel Duchamp, or How Not to Do Philosophy

    ★★★★

  • Deliver Us From Evil

    ★★★★

  • The Day of Destruction

    ★★★★½

  • Passing MMXX

  • DHARMA

    ★★★★★

  • Strasbourg 1518

    ★★★★

  • I'm Really Good

    ★★★★

  • Trammel

    ★★★★½

  • 8:46

    ★★★

  • Intruder

    ★★★

  • Cyclic

  • My influences

    ★½

  • Wind in the Trees

    ★★★★

  • Visit

    ★★★

  • France Against the Robots

    ★★★

  • There Is No Evil

    ★★★

  • Days

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Time to Hunt

    ★★★★

  • Swimming Out Till the Sea Turns Blue

    ★★★★

  • Nasir

    ★★★★½

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Time

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Crazy Samurai Musashi

    ★★½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★★

  • Cry

    ★★★★

  • An Old Lady

    ★★★★★

  • Signal 8

    ★★★★½

  • Baseball Girl

    ★★★★

  • Jazzy Misfits

    ★★

  • On-Gaku: Our Sound

    ★★★★★

  • Jallikattu

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Lingua Franca

    ★★★★★

  • Metamorphosis

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Vitalina Varela

    ★★★★★

  • Miss Man

    ★★★★½

  • Grandma about Grandpa

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Ghost of the Golden Groves

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Life Finds A Way

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • To Live to Sing

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Liberté

    ★★★★½

  • First Love

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Money

    ★★★★

  • The Sun Is A Dying God, or How the Universe Dreamed of a Fading Moon

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • These Days

    ★★★★

  • The Golden Glove

    ★★★★½

  • Palace of Colours

    ★★★★½

  • E-Ticket

    ★★★★★

  • Cat Sticks

    ★★★★★