mr_ugli has logged 23 entries for films during June 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Highlander

Highlander

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Touch of Zen

A Touch of Zen

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Night of the Zombies

Night of the Zombies

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tiger & Crane Fists

Tiger & Crane Fists

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Kikujiro

Kikujiro

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sunspring

Sunspring

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Vertical Limit

Vertical Limit

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Twin Dragons

Twin Dragons

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Taoism Drunkard

Taoism Drunkard

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Killer Workout

Killer Workout

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Legend of Hell House

The Legend of Hell House

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Zu: Warriors from the Magic Mountain

Zu: Warriors from the Magic Mountain

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Young Master

The Young Master

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Shampoo

Black Shampoo

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry