Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cross My Heart

Cross My Heart

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Clifford

Clifford

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Knockabout

Knockabout

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Prince: Sign o' the Times

Prince: Sign o' the Times

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Death Wish 3

Death Wish 3

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gone with the Pope

Gone with the Pope

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Heroic Trio

The Heroic Trio

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Getaway

The Getaway

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Future Force

Future Force

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Getaway

The Getaway

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Crippled Avengers

Crippled Avengers

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
One on Top of the Other

One on Top of the Other

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Challenger

The Challenger

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Critters 2

Critters 2

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
She

She

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Women in Cellblock 9

Women in Cellblock 9

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Low Blow

Low Blow

1986
×
Read the review Edit this entry  
25
Candyman

Candyman

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Alienator

Alienator

1990
×
Read the review Edit this entry  
04
Once Upon a Time in China and America

Once Upon a Time in China and America

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Street Fighter

The Street Fighter

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kill Squad

Kill Squad

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Haunting Fear

Haunting Fear

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Enter the Fat Dragon

Enter the Fat Dragon

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Mutilator

The Mutilator

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rolling Vengeance

Rolling Vengeance

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
U Turn

U Turn

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Deathstalker II

Deathstalker II

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Matador

Matador

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gods and Monsters

Gods and Monsters

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Witch Who Came from the Sea

The Witch Who Came from the Sea

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry