Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Emergency Declaration

Emergency Declaration

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
I Want My MTV

I Want My MTV

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Amber: The Girl Behind the Alert

Amber: The Girl Behind the Alert

2023
×
★★★★
Edit this entry  
22
Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance

Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance

1974
×
★★★½
Edit this entry  
21
Hex

Hex

2022
×
★½
Edit this entry  
21
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Tethered

Tethered

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Snow Falls

Snow Falls

2023
×
★★½
Edit this entry  
20
Piggy

Piggy

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Xtro

Xtro

1982
×
★★★
Edit this entry  
18
The Hatchet Wielding Hitchhiker

The Hatchet Wielding Hitchhiker

2023
×
★★★
Edit this entry  
17
Dawn Breaks Behind the Eyes

Dawn Breaks Behind the Eyes

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Drew: The Man Behind the Poster

Drew: The Man Behind the Poster

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
Prey for the Devil

Prey for the Devil

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Gertrud

Gertrud

1964
×
★★★★
Edit this entry  
15
Hell-Bound Train

Hell-Bound Train

1930
×
★★½
Edit this entry  
15
Gone Mom: The Disappearance of Jennifer Dulos

Gone Mom: The Disappearance of Jennifer Dulos

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
A Summer Dress

A Summer Dress

1996
×
★★★
Edit this entry  
14
G-Dog

G-Dog

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Price We Pay

The Price We Pay

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
The Awakening of Motti Wolkenbruch

The Awakening of Motti Wolkenbruch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★½
Edit this entry  
12
Red Dot

Red Dot

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Acts of Vengeance

Acts of Vengeance

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
No Escape

No Escape

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Messenger of Death

Messenger of Death

1988
×
★★★
Edit this entry  
09
The Lost Patient

The Lost Patient

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Turkey Shoot

Turkey Shoot

1982
×
★★★
Edit this entry  
08
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Lair

The Lair

2022
×
★★½
Edit this entry  
07
The Pale Blue Eye

The Pale Blue Eye

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★
Edit this entry  
05
Me Time

Me Time

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
The Decline

The Decline

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Prey

Prey

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Troll

Troll

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Christmas Icetastrophe

Christmas Icetastrophe

2014
×
★★½
Edit this entry  
28
Mako

Mako

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
24
Scrooge

Scrooge

1951
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★★
Edit this entry  
23
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★½
Edit this entry