Sort by

Mr. DuLac has logged 668 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Being Frank

Being Frank

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
A Good Day to Die Hard

A Good Day to Die Hard

2013
×
Read the review Edit this entry  
29
A Teacher

A Teacher

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pottersville

Pottersville

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jaws: The Revenge

Jaws: The Revenge

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Matador

The Matador

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Family Reunion

Family Reunion

1989
×
Read the review Edit this entry  
21
A Garfield Christmas Special

A Garfield Christmas Special

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Vigilante

Vigilante

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Creepshow Holiday Special

A Creepshow Holiday Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
In Search of Darkness

In Search of Darkness

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Horror Movie: A Low Budget Nightmare

Horror Movie: A Low Budget Nightmare

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Christmas

Red Christmas

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Satan

Satan

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fatman

Fatman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Game Over

Game Over

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Come Play

Come Play

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Christmas Story 2

A Christmas Story 2

2012
×
Read the review Edit this entry  
07
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry