Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Legacy of Lies

Legacy of Lies

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Superman: Red Son

Superman: Red Son

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Justice League Dark: Apokolips War

Justice League Dark: Apokolips War

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ip Man 4: The Finale

Ip Man 4: The Finale

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Haywire

Haywire

2011
×
Read the review Edit this entry  
08
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
50/50

50/50

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Avengement

Avengement

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Triple Threat

Triple Threat

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Gayniggers from Outer Space

Gayniggers from Outer Space

1992
×
Read the review Edit this entry  
16
What Men Want

What Men Want

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Street Kings

Street Kings

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Marine 6: Close Quarters

The Marine 6: Close Quarters

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Marine 5: Battleground

The Marine 5: Battleground

2017
×
Read the review Edit this entry