Sort by

Jeremy has logged 22 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Night of the Zombies

Night of the Zombies

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Batman: Bad Blood

Batman: Bad Blood

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Batman vs. Robin

Batman vs. Robin

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Son of Batman

Son of Batman

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry