Sort by

Jeremy has logged 217 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Tabernacle 101

Tabernacle 101

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Ninja Assassin

Ninja Assassin

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Fog of War

The Fog of War

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Frat House

Frat House

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Trial

The Trial

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Syriana

Syriana

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
The Making of The Virgin Suicides

The Making of The Virgin Suicides

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Making of Drugstore Cowboy

The Making of Drugstore Cowboy

1999
×
★★★★
Edit this entry  
09
Z

Z

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Anima

Anima

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Johnny Bubble

Johnny Bubble

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
May I Please Enter

May I Please Enter

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Visitor Information

Visitor Information

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Field

The Field

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
M

M

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
VHYes

VHYes

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry