Sort by

Angie has logged 365 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sherlock Gnomes

Sherlock Gnomes

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sky Captain and the World of Tomorrow

Sky Captain and the World of Tomorrow

2004
×
Read the review Edit this entry  
27
Forky Asks a Question: What Is a Pet?

Forky Asks a Question: What Is a Pet?

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Marvel Rising: Secret Warriors

Marvel Rising: Secret Warriors

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wind

Wind

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Float

Float

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Forky Asks a Question: What Is a Leader?

Forky Asks a Question: What Is a Leader?

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Forky Asks a Question: What Is a Computer?

Forky Asks a Question: What Is a Computer?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Forky Asks a Question: What Is Love?

Forky Asks a Question: What Is Love?

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Forky Asks a Question: What Is Time?

Forky Asks a Question: What Is Time?

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Forky Asks a Question: What Is Art?

Forky Asks a Question: What Is Art?

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Forky Asks a Question: What Is a Friend?

Forky Asks a Question: What Is a Friend?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Forky Asks a Question: What Is Money?

Forky Asks a Question: What Is Money?

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
Read the review Edit this entry  
14
Edison Kinetoscopic Record of a Sneeze

Edison Kinetoscopic Record of a Sneeze

1894
×
Read the review Edit this entry  
13
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Being There

Being There

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
Read the review Edit this entry  
29
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
One Man Band

One Man Band

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jack-Jack Attack

Jack-Jack Attack

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Boundin'

Boundin'

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Mike's New Car

Mike's New Car

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
For the Birds

For the Birds

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Knick Knack

Knick Knack

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Tin Toy

Tin Toy

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Red's Dream

Red's Dream

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Luxo Jr.

Luxo Jr.

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Adventures of André and Wally B.

The Adventures of André and Wally B.

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
SHOP: A Pop Opera

SHOP: A Pop Opera

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry