Sort by

Mike has logged 27 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★
Edit this entry  
22
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★
Edit this entry  
21
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Edit this entry  
21
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
How It Ends

How It Ends

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
How It Ends

How It Ends

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Edit this entry  
18
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wind River

Wind River

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★
Edit this entry