Sort by

Mike has logged 330 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Batman: Gotham by Gaslight

Batman: Gotham by Gaslight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Breaking In

Breaking In

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Run All Night

Run All Night

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Bel Canto

Bel Canto

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Yearbook

Yearbook

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sully

Sully

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Edit this entry  
07
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
06
Life

Life

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry